Surowce dla przemysłu kosmetycznego

Surowce aktywne

Di Li Po Peptyd Complex

Di Li Po Peptyd Complex to innowacyjny surowiec kosmetyczny,
przywracający jędrność i elastyczność skóry oraz poprawiający
wygląd konturu oka. Kompleks powstał w wyniku połączenia dwóch
peptydów: Acetyl Tetrapeptide-5 z Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester. Acetyl
Tetrapeptide-5 hamuje glikację uszkadzającą włókna kolagenu i elastyny
Ponadto inicjuje degradację bilirubiny, wpływając na zmniejszenie cieni
pod oczami. Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester jest lipopetydem składającym
się z aminokwasów argininy i tyrozyny. Związek ten rozluźnia mięśnie
oraz łagodzi ich napięcie, zapobiegając tworzeniu się zmarszczek i bruzd
mimicznych. Pobudza syntezę składników macierzy zewnątrzkomórkowej
oraz stymuluje wytwarzanie włókien podporowych zwiększających
jędrność i elastyczność skóry.

3 Peptide Viper

3 Peptide Viper to syntetyczny neuropeptyd, naśladujący działanie
toksyny Waglerin-1 znajdującej się w jadzie żmii Temple Viper, znanej
jako najsilniejszy peptyd relaksujący skurcze mięśni. Jest odwracalnym
antagonistą mięśniowych receptorów nikotynowych dla acetylocholiny.
Po przyłączeniu się do receptora blokuje napływ jonów sodowych do
komórki, uniemożliwiając skurcze mięśni mimicznych, dając efekt „botoxlike”.
Peptyd odpręża i rozluźnia mięśnie twarzy, zapobiegając tworzeniu
się zmarszczek oraz pogłębianiu już istniejących. Dzięki małej masie
cząsteczkowej działa szybko, miejscowo i pozostawia długotrwały efekt
odmłodzenia skóry.

HexaPep-8

HexaPep-8 to unikalny kompleks aminopeptydów inspirowany działaniem toksyny botulinowej. Stymuluje produkcję kolagenu, zagęszcza skórę, poprawia jej teksturę i koloryt, sprawiając, że staje się młodsza i jędrniejsza. Związek ten niweluje napięcie mięśniowe, redukując widoczność istniejących zmarszczek i zapobiegając powstawaniu nowych. Działa na głębokie warstwy skóry, spłycając zarówno głębokość, jak i szerokość zmarszczek. HexaPep-8 jest skutecznym składnikiem produktów przeciwstarzeniowych.

Growth Factors Complex

Growth Factors Complex to skoncentrowany kompleks roślinny bogaty w glutaminę, witaminę B9 oraz czynniki wzrostu komórkowego. Czynniki wzrostu są białkami istotnymi dla procesów wzrostu, podziału i różnicowania komórek. Kompleks wykazuje synergiczne działanie, stymuluje regenerację komórek naskórka i skóry właściwej. Aktywuje procesy naprawcze, działa przeciwstarzeniowo i wpływa na poprawę owalu twarzy. Ponadto wzmacnia naczynia włosowate, redukuje zmarszczki, stymuluje syntezę kolagenu i przyspiesza gojenie się ran.

2 Peptibiotin

Wypadanie włosów to problem, który dotyka ludzi na całym świecie, bez względu na płeć i wiek. Surowiec o nazwie 2 Peptibiotin został opracowany jako pomoc w walce z tym zjawiskiem. Zawiera trzy substancje aktywne: acetyl tetrapeptyd-5, biomimetyczny peptyd Sh-polipeptyd-9 oraz biotynę. Działa on na cebulki włosa, mieszki włosowe oraz łodygi. Peptydy zawarte w surowcu poprawiają krążenie krwi wokół cebulki, co zwiększa dostęp do składników odżywczych i tlenu, wpływając na prawidłowy cykl wzrostu włosów i zapobiegając nadmiernemu wypadaniu. Biotyna natomiast odżywia osłabione, zniszczone i przesuszone włosy, zapobiegając ich wypadaniu.

Glow Papain

Glow Papain to usieciowany polimer papainy, enzym proteolityczny pozyskiwany z papai. Posiada zdolność złuszczania martwych komórek naskórka i regenerowania skóry, przy zachowaniu jej stałego pH. Dodatek soli kwasu alginowego minimalizuje działanie drażniące enzymu. Jest mniej inwazyjny i bardziej efektywny niż kwas glikolowy i salicylowy.

QuercusLift

QuercusLift to naturalny ekstrakt z kory dębu korkowego. Jego głównym składnikiem jest suberyna, usieciowany polimer, który zabezpiecza tkanki przed utratą wody, składników odżywczych i minerałów. QuercusLift stymuluje produkcję kolagenu, tworząc na powierzchni skóry mikrokrystaliczną sieć, co zwiększa jej napięcie oraz przywraca jędrność i elastyczność.

ECM Tripeptyd

ECM Tripeptyd to składnik anti-aging o wysokiej skuteczności przeciwzmarszczkowej. Zawiera matrikiny, czyli niskocząsteczkowe peptydy, które przenikają głęboko w komórki skóry właściwej. Matrikiny stymulują aktywność fibroblastów, co przyczynia się do zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Dodatkowo matrikiny pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu, elastyny, fibronektyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu zmarszczki są redukowane, skóra staje się gładka i elastyczna. ECM Tripeptyd składa się z dwóch aktywnych peptydów: Palmitoyl Pentapeptide-4 (PP4) i Palmitoyl Tetrapeptide-7 (PT7), które przenikają głęboko w skórę. Działanie kompleksu przeciwzmarszczkowego pozwala na odwrócenie skutków starzenia się skóry.

MenoShe

MenoShe to innowacyjny surowiec przeznaczony dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Jego formuła opiera się na trzech ekstraktach bogatych w bioaktywne fitoestrogeny, polifenole, przeciwutleniacze, mikroelementy, kwasy, witaminy i polisacharydy, korzystnie wpływające na dojrzałą skórę. Ekstrakt z owocu granatu w MenoShe jest źródłem fitoestrogenów, które aktywują „odpowiedź estrogenową” poprzez interakcję z receptorami estrogenowymi, przyczyniając się do zwiększenia grubości, jędrności i elastyczności skóry. Resweratrol, będący kolejnym składnikiem surowca, który pozyskiwany jest ze skórek ciemnego winogrona, charakteryzuje się wysoką zawartością polifenoli, głównie stilbenu, co nadaje mu silne właściwości antyoksydacyjne. Ekstrakt z żeń-szenia, uznawanego za „króla młodości i witalności”, zawiera ginsenozydy, saponiny triterpenowe, które zwiększają zdolność hemoglobiny do transportu tlenu, poprawiając odżywienie i dotlenienie skóry.

White Lily Extract

Lilia biała, znana ze swoich eleganckich, białych kwiatów, od wieków fascynuje ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się bardzo przyjemną wonią, która jest często wykorzystywana w aromaterapii. Ponadto ekstrakt z cebuli lilii białej zawiera saponiny typu spirostanolowego i furastonolowego, polisacharydy (glukomannan), fitosterole, alkaloidy, aminokwasy oraz garbniki. Te składniki nadają mu właściwości wygładzające, przeciwzapalne i ochronne. Dodatkowo w skład ekstraktu wchodzą rozpuszczalne polisacharydy, tworzące tzw. efekt filmogeniczności, który zatrzymuje wodę w skórze, zapewniając prawidłowe nawilżenie warstwy rogowej. Dzięki temu skóra staje się elastyczna oraz dogłębnie nawilżona.

Zamów próbki i zapytaj o wycenę

Dostarczymy składniki aktywne do Twoich kosmetyków.

Darmowa wycena
71 328 07 11 WEW:145