Inspirowana pasją tworzenia

Jesteśmy firmą rodzinną,
producentem kosmetyków profesjonalnych, urządzeń kosmetycznych oraz akcesoriów jednorazowych,
zajmujemy się również prowadzeniem jeździeckiego klubu sportowego,
który zrzesza zawodników startujących w zawodach ujeżdżeniowych,
a także sprzedażą i wynajmem lokali usługowych.

Historia zaczyna się w momencie, gdy Patricia Popławska otwiera w centrum Wrocławia sklep z kosmetykami.

1996

Patricia Popławska otwiera we Wrocławiu Centrum Polskich Kosmetyków – pierwsze miejsce w Polsce, w którym kosmetyczka dobiera kosmetyki do indywidualnych potrzeb skóry klientów. Asortyment obejmował tylko marki zagraniczne, a na rynku brakowało polskiej marki, która by odpowiadała potrzebom polek.

1998

Powstaje marka, która działa na polskim rynku kosmetyki profesjonalnej dystrybuując zagraniczne kosmetyki. Dzięki temu kosmetyczki prowadzące własne gabinety, miały dostęp do najlepszych produktów i mogły oferować swoim klientom najwyższej jakości usługi kosmetyczne.

1998

Stworzenie marki Rubica. To odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie rynku na urządzenia profesjonalne. Dzięki temu polskie kosmetyczki mogły wreszcie korzystać w swoich gabinetach z urządzeń i produktów, takich jak najlepsze salony na zachodzie Europy.

2002

Powstanie Klubu Jeździeckiego Absolut, który oferował trening koni i jeźdźców w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. Klub posiadał własny pensjonat dla koni z komfortowymi europejskimi warunkami i fachową obsługą.

2005

Powstanie marki Clarena. To moment rozpoczęcia produkcji własnych kosmetyków profesjonalnych. Kosmetyczki szybko przekonują się o jakości kosmetyków Clarena, a także i klientki, które chcą móc kontynuować pielęgnację pozabiegową i podtrzymywać efekty.

2008

Powstanie Fundacji Clarena, której głównym obszarem aktywności stała się działalność charytatywna na rzecz samotnych matek. Fundacja zajmowała się między innymi opieką nad wrocławskim domem dla samotnych matek. W ramach wsparcia przekazywała na rzecz ośrodka wsparcie finansowe oraz upominki kosmetyczne dla mieszkanek schroniska.

2008

Powstanie Poplawska Team, spółki która zajmuje się między innymi szkoleniami i trenowaniem koni, przygotowując je do udziału udziału w zawodach ujeżdżeniowych, a także sprzedażą i wynajmem lokali usługowych oraz wynajmem mieszkań.

2013

Relokacja siedziby firmy i magazynu do Wrocławia. Większe przestrzenie, więcej biur, miejsc pracy – wszystko w jednym miejscu – Przyczyniło się to do znacznego rozwoju firmy.

2016

Powołanie Fundacji Clarena Sports Club, której prezesem zostaje Aleksandra Popławska. Fundacja skupia się na trenowaniu jeździectwa, a w szczególności ujeżdżenia. Powstała z miłości i rodzinnej pasji do koni.

2016

Powstanie marki Clarena Naturalis – kosmetyków w 100% naturalnych i wegańskich. Są one produkowane i wysyłane na zamówienie Klienta. Produkcja ręczna sprawia, że są to produkty wyjątkowe, tworzone przez wykwalifikowanych technologów, a ich receptura jest w pełni stabilna.

2019

Otwarcie nowoczesnej hali produkcyjnej, Centrum Szkoleniowego oraz Firmowego Salonu Sprzedaży w siedzibie firmy we Wrocławiu. Cały asortyment Clarena i Rubica jest dostępny stacjonarnie, zarówno dla klientów profesjonalnych jak i indywidualnych.

2020

Warszawa to kolejny krok w rozwoju marki Clarena. Powstanie Firmowego Salonu Sprzedaży oraz Centrum Szkoleniowego pozwoliło klientom z najdalszych zakątków Polski, na łatwiejszy dostęp do produktów Clarena, Rubica i oferty szkoleń.

2020

Otwarcie nowego ośrodka, w którym powstało Centrum Szkolenia Konia i Jeźdźca. Lata doświadczenia oraz pasja i miłość do koni, przekazywane od pokoleń w rodzinie Popławskich, a także współpraca oparta na prawdziwej relacji sprawiły, że przy siedzibie firmy we Wrocławiu, powstał nowoczesny kompleks z halą treningową, stajnią, czworobokiem oraz zewnętrznym torem do galopu dla koni sportowych.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Rozwijaj się z nami