Inspirowana pasją tworzenia piękna

Jesteśmy firmą rodzinną,
producentem kosmetyków profesjonalnych, urządzeń kosmetycznych oraz akcesoriów jednorazowych,
zajmujemy się również prowadzeniem jeździeckiego klubu sportowego,
który zrzesza zawodników startujących w zawodach ujeżdżeniowych.

Nasza historia rozpoczyna się w latach 90, gdy rynek kosmetyczny w Polsce dopiero zaczynał się rozwijać:

1996

Patricia Popławska otwiera we Wrocławiu Centrum Polskich Kosmetyków – pierwsze miejsce w kraju, w którym można indywidualnie dobrać kosmetyki do potrzeb swojej skóry. Ideą tego miejsca jest promowanie polskich marek kosmetycznych.

1998

Pragnąca dalszego rozwoju Patricia Popławska jako pierwsza w Polsce zajmuje się dystrybucją kosmetyków profesjonalnych w gabinetach kosmetycznych. Dzięki temu kosmetyczki prowadzące własne gabinety, miały regularny dostęp do najlepszych produktów.

2003

W odpowiedzi na potrzeby swoich Klientów Patricia Popławska rozpoczyna produkcję urządzeń do gabinetów kosmetycznych pod marką Rubica. Od tamtego momentu zabiegi kosmetyczne opierają się nie tylko na kosmetyce białej, ale także profesjonalnej aparaturze.

2005

Patricia Popławska wprowadza na rynek własną markę i rozpoczyna produkcję kosmetyków profesjonalnych. Kosmetyczki szybko przekonują się o bardzo dobrej jakości kosmetyków Clarena, dzięki czemu marka od razu staje się liderem na rynku i jest nim do dzisiaj.

2007

Przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu, Patricia Popławska zakłada pierwszą w Polsce 2-letnią szkołę policealną, kształcącą z zakresu podologii oraz makijażu permanentnego. Dziś mamy ogromne Centra Szkoleniowe – we Wrocławiu i Warszawie, a wkrótce także w innych dużych miastach Polski. To właśnie tam nasza wykwalifikowana kadra kształci specjalistów z wielu dziedzin profesjonalnej kosmetologii.

2008

Powstaje Fundacja Patricii Popławskiej, której głównym obszarem aktywności staje się działalność charytatywna na rzecz matek samotnie wychowujących dzieci. Fundacja zajmuje się między innymi opieką nad wrocławskim domem dla samotnych matek.

2013

Relokacja siedziby firmy i magazynu do Wrocławia. Większe przestrzenie, więcej biur, miejsc pracy – wszystko w jednym miejscu – przyczyniło się to do znacznego rozwoju firmy.

2016

Powstaje marka Clarena Naturalis – kosmetyków w 100% naturalnych i wegańskich. Są one produkowane i wysyłane na zamówienie Klienta. Produkcja ręczna sprawia, że są to produkty wyjątkowe, tworzone przez wykwalifikowanych technologów, a ich receptura jest w pełni stabilna.

2018

Po wieloletniej pracy we wszystkich działach firmy i dokładnym poznaniu mechanizmów jej funkcjonowania do Zarządu firmy dołącza Aleksandra Popławska, najstarsza córka Patricii, która obejmuje stanowisko Wiceprezesa.

2019

Aleksandra Popławska zakłada Clarena Sports Club – klub sportowy, który skupia się na trenowaniu jeździectwa, a w szczególności ujeżdżenia. Klub powstał z miłości i rodzinnej pasji do koni, którą zaraził Olę jeszcze dziadek – Lesław Popławski.

2019

Patricia i Aleksandra otwierają nowoczesną halę produkcyjną, Centrum Szkoleniowe oraz Firmowy Salon Sprzedaży w siedzibie firmy we Wrocławiu. Cały asortyment Clarena i Rubica od teraz dostępny jest także stacjonarnie, zarówno dla Klientów profesjonalnych jak i Indywidualnych.

2020

Warszawa to kolejny krok w rozwoju marki Clarena. Powstanie Firmowego Salonu Sprzedaży oraz Centrum Szkoleniowego pozwoliło Klientom z najdalszych zakątków Polski, na łatwiejszy dostęp do produktów Clarena, Rubica i oferty szkoleń.

2021

Otwarcie nowego – już trzeciego w Polsce – Firmowego Salonu Sprzedaży i Centrum Szkoleniowego Clarena w Krakowie

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Rozwijaj się z nami