Łysienie to złożony proces zależny od wielu czynników i przybierający różne postacie. Wyróżniamy między innymi najczęściej występujące u mężczyzn łysienie androgenowe oraz anangenowe. Istnieje także charakterystyczne dla kobiet łysienie telogenowe, w którym faza wzrostu ulega skróceniu oraz łysienie plackowate. Dla wielu osób utrata włosów stanowi duży dyskomfort, wynikający z obniżenia poczucia atrakcyjności. Na szczęście Popławska Group opracowała 2 Peptibiotin – innowacyjny surowiec, który zapobiega ich wypadaniu i pobudza je do wzrostu.

Jakie są przyczyny łysienia?

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów są czynniki genetyczne. Skłonność do łysienia charakteryzuje się dziedziczeniem, dlatego rodzinna historia zwiększa prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Bardzo istotną rolę odgrywa również nieprawidłowa dieta. Niedobór niektórych składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, witamina A, E, C i D, cynk, krzem i żelazo może wpływać na szybsze wypadanie włosów. Dlatego tak ważne jest jedzenie warzyw, które zawierają wiele cennych składników odżywczych. Wypadanie włosów może być również zależne od czynników środowiskowych. Palenie papierosów, spożywanie alkoholu, stres czy nieprawidłowa pielęgnacja włosów również mogą odegrać istotną rolę w procesie łysienia.

Surowiec kosmetyczny na wypadanie włosów?

2 Peptibiotin to innowacyjny surowiec kosmetyczny, którego formuła łączy trzy synergicznie działające składniki aktywne: Acetyl tetrapeptide-5, Sh-polipeptide-9 (CG-VEGF) oraz biotynę. Wykazują one dobroczynny wpływ zarówno na cebulki włosa, ich mieszki, jak i same łodygi. Zawarty w kompleksie Acetyl tetrapeptide-5 stymuluje tworzenie białek w macierzy zewnątrzkomórkowej brodawki skórnej. Ponadto zapobiega glikacji włókien kolagenowych, która prowadzi do osłabienia i wypadania włosów. Zwiększa również proliferację keratynocytów w mieszkach włosowych, wpływając na wzrost stężenia białka adhezyjnego – lamaniny 5, które zwiększa stabilność i odporność włosa na czynniki mechaniczne i zewnętrzne. Kolejną substancją czynną występującą w kompleksie jest biomimetyczny peptyd o nazwie Sh-polipeptide-9 (CG-VEGF). Naśladuje on działanie naturalnie występującego w ludzkim organizmie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, który pobudza wzrost włosów. Zwiększa unaczynienie mieszka włosowego poprzez stymulację procesu angiogenezy, co wpływa na prawidłowy cykl wzrostu włosów oraz zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Kompleks 2 Peptibiotin został dodatkowo wzbogacony o biotynę, która zawiera cząsteczki aktywnej siarki potrzebne do budowy keratyny. Biotyna intensywnie odżywia włosy słabe, zniszczone, przesuszone oraz skłonne do wypadania. Dzięki niej stają się zdrowsze, mocniejsze i gęstsze. Działa wzmacniająco, zwiększa elastyczność i połysk, a także przyczynia się do ich regeneracji.

Jak stosować 2 Peptibiotin?

Kompleks jest wskazany do stosowania w przypadku łysienia, wypadania, ścieńczenia i przerzedzenia włosów. Ponadto wspomaga odbudowę oraz regenerację włosów zniszczonych i osłabionych czynnikami fizycznymi i chemicznymi. Zalecane dozowanie wynosi 1-10%. Surowiec powinien być dodawany na zimno w temperaturze poniżej 40 stopni Celsjusza. Surowiec posiada również certyfikat Neutralności ISO 16128 oraz deklarację Vegan. Dzięki temu możesz stworzyć bezpieczny i naturalny kosmetyk, który redukuje utratę włosów, a jednocześnie zwiększa ich gęstość.